Віддаючи свою дитину на плавання в зовсім маленькому віці, багато батьків не одразу замислюються про плавальні засоби, які допомагають малечі опановувати нові навички. Насправді, їх досить багато, починаючи від іграшок на поверхні басейну і до спеціального обладнання для плавання. Головне завдання всіх цих речей — викликати задоволення і бажання дитини навчатися плавати.

жилет для плавания

Так ось, найважче — це заохотити дитину, показати їй, що плавання — це весело і зробити так, щоб дитина отримувала лише задоволення від процесу навчання. Для цього використовують плавучі іграшки і, власне, ігровий метод навчання. Іноді тренери радять використовувати в басейні нарукавники. Звісно, цей варіант має свої плюси і мінуси. По-перше, коли дитина дуже маленька (1 рік) їй важко рухати руками і, відповідно, важко гратись з іграшками. По-друге, якщо регулярно ходити в басейн і вчасно не відмовитись від нарукавників, то у віці 2х – 3х років батьки стикаються із проблемою неправильного положення тіла дитини під час плавання, що буде повторювати висіння у воді, як у нарукавниках.

Єдина мета нарукавників – це навчити дитину плавати за рахунок ніг. Коли дитина отримала цей надзвичайно важливий навик і нарукавники виконали свій обов’язок, їх необхідно знімати, але постає питання, як дитині триматись на воді, коли в неї ще не виробився навик триматись на воді самостійно?
У нашому випадку в нагоді став спеціальний жилет для плавання.

жилет конфиденс

Для чого потрібен взагалі жилет для плавання? Чомусь, жоден з тренерів, в яких займалась моя донька, не говорять про жилети і не радять його. Тоді як жилет виконує надзвичайно багато важливих функцій.

Найперша з них – він тримає дитину на воді. Дитина може самостійно стрибати в воду, з’їжджати з гірки, самостійно рухатись у воді, самостійно рухати руками і ногами, самостійно гратись без батьків, просто кайфувати. Власне жилет дав ту необхідну безпеку і задоволення від плавання моїй дитині.

Друга функція — жилет звільняє руки дитини від нарукавників. Що це дає?
Руки дитини не висять піднятими, а ноги вміють плавати, тож можна додавати рухи руками, щоб дитина вчилась повноцінно плисти. Крім того, дитина може робити дослідження у воді: кувиркатися, махати руками в різні сторони, гратися іграшками з іншими дітками, кидати м’ячики. Звичайно, це все відбувається під пильним наглядом батьків, один з яких обов’язково знаходиться в басейні з дитиною.

Третя функція, яка, на мою думку, дуже важлива, це те, що жилет зігріває. Хто займається з маленькими дітками плаванням стикаються з такою проблемою, як температура води в басейні. Дуже мало з басейнів дотримуються необхідного температурного режиму, а саме для маленьких діток температура води має бути не нижче 30 – 33 градусів. Тому що дитина ще не може багато рухатись, щоб зігріватись і при нижчій температурі, вона просто замерзає і втрачає будь який інтерес до плавання! А це найгірше – відбити інтерес до плавання в дитини, бо в басейні холодна вода!

Четверта і заключна важлива функція жилета – це те що він ніколи не здується у воді, так як підтримуючу функцію в жилеті виконують вставки із пінопласту.

жилет с поплавками

Наступний етап навчання в жилеті – це вчасно його зняти з дитини, щоб дитина попливла самостійно без всякої допомоги. У жилета, який ми обрали для нашої доньки, є спеціальні вставки, які тримають дитину на воді, а також розроблений спеціальний порядок у витягуванні цих вставок, для того щоб правильно розгрузити підтримуючу функцію жилета. І їх обов’язково потрібно поступово витягувати з жилета за вказаною послідовністю, це дає дитині можливість самостійно вчитись триматись на воді.
Звичайно, на ринку дуже багато надувних жилетів, які коштують дуже дешево. Але навряд чи він надасть вам стальки ж плюсів, як надійний та якісний девайс, що допомагає дитині полюбити плавання та відчувати себе у воді впевнено.
Зрозуміло, що кожна людина вирішує самостійно. Але батьки, які хочуть дитині дати найкраще, зроблять відповідні висновки і приймуть вірне рішення! Приємного вам плавання!

Автор: Руслан Постойко, тато Уляни Постойко, 4,5 роки.

жилет для плавания

Комментарий специалиста
Ирина Бурлюк
Компания BabyBoo, официальный представитель ТМ Konfidence в Украине

Когда родители доверяют продукту – это важный аргумент, а когда ребенок чувствует себя комфортно и доверяет жилету, прыгает в воду без чьей-либо помощи, забывая, что еще пять минут назад боялся – это бесценно и доказывает функциональность и полезность продукции.

Специально разработанная система поэтапного снятия поплавков поможет научить детей плавать с удовольствием. В отличие от классических нарукавников, надувных поясов и жилетов, жилет Konfidence Original Jacket позволяет ребенку полностью использовать руки и плечи, поддерживая его в правильном положении. Когда дети начнут доверять воде, постепенно убирайте поплавки. Ребенок и не заметит, как плавает уже самостоятельно. К тому же мягкий неопрен обеспечит ребенка теплом, комфортом и максимальной защитой от ультрафиолетовых лучей.